WspomnieniaTak w stanie wojennym wyrzucano „zdrajców Polski Ludowej”

Tak w stanie wojennym wyrzucano „zdrajców Polski Ludowej”

Krystyna Grzybowska
Tydzień przed wymuszonym wyjazdem do Niemiec mieszkanie rodziny Krystyny Grzybowskiej zostało „zarezerwowane” przez oficera Ludowego Wojska Polskiego.

– »Żeby nikt mnie nie ubiegł, to ja tu do mieszkania wstawiam pianino« – powiedział oficer. Tego samego dnia prości żołnierze wnieśli to pianino i postawili je w naszej sypialni – mówiła Krystyna Grzybowska w rozmowie z „Muzeum Wspomnień Stanu Wojennego”. Znana publicystka zmarła w tym tygodniu.

Zapraszamy do przesyłania wspomnień ze stanu wojennego. Najciekawsze teksty i zdjęcia opublikujemy w naszym portalu. Wspomnienia można przesyłać na adres:muzeumwspomnien@superhistoria.pl.

O północy z piątku na sobotę (2 na 3 listopada) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (4 listopada). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.